Tilbud!

Lots of Love Ophæng – Willow Tree, H11

Original price was: 169,00 DKK.Current price is: 159,00 DKK.

– Mærke: Willow Tree Julepynt
– Materiale: Resin
– Emballage: Gaveæske
– Navn: Lots of Love Ophæng

Føl magien hver gang du handler hos os, for vores vision er at skabe magiske øjeblikke.

Se vores store udvalg af Willow Tree her.

På lager: På lager

Gratis fragt på ordre over 500 kr.

  • Hurtig levering
  • Fuld returret skulle du fortryde
  • Sikker betaling

Lots of Love Ophæng

Willow Tree by Susan Lordi præsenterer den smukke “Lots of Love Ophæng” juleengel, en skøn Willow Tree figur, der symboliserer kærlighed. Denne Willow Tree engel holder et hjerte i hænderne og er et fantastisk valg til juleudsmykning. Som juleophæng bringer denne juleengel en varm følelse af kærlighed og nærvær til ethvert hjem. “Lots of Love Ophæng” juleenglen fungerer perfekt som juletræspynt, hvor den tilføjer elegance og hjertevarme til din julepynt. Denne Willow Tree figur er ikke blot en del af din juleudsmykning, men også et symbol på kærlighed, der strækker sig langt ud over højtiden.

Willow Tree engleophæng er kendt for deres enkle, men dybt meningsfulde design, der rører ved hjertet. Som juleengel er “Lots of Love” englen en betydningsfuld tilføjelse til din juleornament samling. Dette engleornament kan hænges på juletræet eller placeres som en del af din øvrige juleudsmykning for at skabe en stemningsfuld atmosfære. Vælg “Lots of Love” juleophæng fra Willow Tree by Susan Lordi for at tilføje en meningsfuld og smuk detalje til dine juleengle. Dette engleophæng symboliserer kærlighedens kraft, og som juletræspynt bliver det en vidunderlig påmindelse om, hvad julen handler om. Denne Willow Tree figur er en uundværlig del af enhver juleudsmykning, der ønsker at udtrykke kærlighedens universelle sprog.

Hvorfor vælge “Lots of Love Ophæng”

Symbolik af Kærlighed: “Lots of Love Ophæng” er mere end bare julepynt; det er et smukt symbol på kærlighed. Englen, der holder et hjerte i hænderne, udtrykker varme følelser og nærvær, hvilket gør det til en betydningsfuld gave eller tilføjelse til dit eget hjem. Unikt Design: Willow Tree figuren er kendt for sin tidløse skønhed og enkle, men elegante design. Den håndmalede overflade og de fine detaljer gør denne juleengel til et unikt stykke juleudsmykning, der skiller sig ud fra traditionelle juleornamenter. Alsidig Anvendelse: Som juleophæng kan “Lots of Love” bruges på mange måder. Den passer perfekt som juletræspynt, men kan også hænges andre steder i hjemmet som en del af din juleudsmykning. Det gør den alsidig og anvendelig år efter år.

Håndværk af Høj Kvalitet: Willow Tree by Susan Lordi er kendt for høj kvalitet og kunstnerisk integritet. Hvert engleophæng er omhyggeligt skabt for at sikre, at det både er holdbart og smukt. Dette er julepynt, der kan gå i arv og blive en del af din families juletraditioner. Emosionel Betydning: Dette engleornament er en påmindelse om de dybere følelser, som julen handler om—kærlighed, fællesskab og venlighed. At vælge “Lots of Love Ophæng” til din juleudsmykning er en måde at understrege disse værdier i dit hjem.

Ved at vælge “Lots of Love Ophæng” fra Willow Tree får du ikke blot en smuk juleengel, men et stykke kunst, der bærer en dyb og meningsfuld besked. Det er en investering i både æstetik og følelse, som vil berige din juleudsmykning i mange år fremover.

Willow Tree by Susan Lordi

Willow Tree by Susan Lordi er en kollektion af smukt håndlavede figurer, der har fundet en særlig plads i hjertet hos mange. Disse figurer er mere end blot dekorationer. De er symbolske udtryk for kærlighed, omsorg og forbindelse og gør dem til den perfekte gave til enhver lejlighed. Uanset om du søger den ideelle bryllupsgave, en tankevækkende barnedåbsgave eller en hjertevarmende fødselsdagsgave, så tilbyder Willow Tree figurer en unik måde at udtrykke dine følelser på. Susan Lordi er den kunstneriske sjæl bag disse kreationer Hun formår at fange de mest dyrebare øjeblikke i livet og omsætte dem til kærlighedsfigurer og omsorgsfigurer, der berører sjælen.

En af de mest ikoniske figurer i Willow Tree kollektionen er “mor og barn” figuren. Den repræsenterer den utrolige forbindelse mellem en mor og hendes barn. Figuren har længe været en symbolsk gave til mødre og bedstemødre. Denne figur udstråler kærlighed og omsorg på en enestående måde, der værdsættes af alle generationer. Hver Willow Tree figur er håndskåret og malet med omhu og opmærksomhed på detaljer. Dette gør dem til unikke kunstværker, der udtrykker følelser og budskaber. Dette på en måde, som ord alene ikke kan. De er tidløse og passende for alle aldre. Så uanset om du leder efter den perfekte bryllupsgave, barnedåbsgave eller fødselsdagsgave, vil en Willow Tree figur af Susan Lordi udtrykke dine følelser og skabe et minde, der varer livet igennem. Oplev skønheden og symbolikken i Willow Tree i dag og giv en gave, der vil blive værdsat og skattemindes.

En Magisk Verden

Hos En Magisk Verden gør vi meget ud af at få varerne sendt så hurtigt så muligt. Vi tilbyder derfor hurtig levering og en kundeservice der skal kunne mærkes. Så er du i tvivl om noget, eller blot har spørgsmål eller brug for hjælp. Så tøv ej, kontakt os gerne på info@enmagiskverden.dk. Vores supporttid er inden for 24 timer. Tjek eventuelt vores søsterforretning www.olafsgavebutik.dk som tilbyder Danmarks største udvalg indenfor Disney.

Figuren er håndmalet, og der kan forventes små farvevariationer, hvilket gør hvert stykke unikt.

Willow Tree figuren: “Lots of Love Ophæng” er ikke beregnet som legetøj.

Vægt 0,3 kg
Størrelse 3,5 × 3,5 × 11 cm

Indkøbskurv
Lots of Love Ophæng, Willow Tree, Willow Tree figurer, Engel, Engel figuren, Engel figurer, magisk figur, magiske figurer, eventyrfigur, eventyrfigur, eventyrlig figur, eventyrlige figurer, boligindregning, boligudsmykning, decoration, Willow Tree by Susan Lordi, Susan Lordi, konfirmationsgave, barnedåb, barnedåbsgave, barselsgave, fødselsdagsgave, julepynt, juleophæng, julefigur, juleengle, juleengel, engle figur, Willow tree figuren juletræspynt, juleornament, Willow Tree 27576Lots of Love Ophæng – Willow Tree, H11

På lager: På lager

Scroll to Top